Letošní jubilejní milánský veletrh nezůstal nic dlužen svému mottu : Padesátiletý a stále mladý. Z některých expozic na nás vykukovaly veselost a rozmařilost, jinde nás vítali popartovým motivy, které se z doplňků přenesly i na nábytek. Barvami se hýřilo více než loni, vystavovatelé své kolekce výrazně omladily, dodali jim hravý šmrnc.

Nestárnoucí nezmar Gaetano Pesce si pro milánský veletrh připravil sedačku Il Giullare, která nás pobavila vtipnými opěradly se Šášovské čepicemi. Šašek je symbolem šibalský rádce, který nám veselými a často ironickými poznámkami otevírá oči. Opravdu účinný boj proti negativismu pramenící z ekonomické krize.

Rozkvetlé křesla Bloom šili a řasily ručně, použili přitom mikrovlákno a kovové podnože. V milánském výstavním prostoru je během týdne designu představil v červeném, žlutém a zeleném provedení návrhář Kenneth Cobonpue.
Knihovny se šikmými poličkami poměrně rychle zařadili do své produkce mnohé designové značky. Bílé lakované moduly Zig Zag z MDF jsou však přece jen v něčem jiná. Lze je poskládat do kruhu a utvořit volně stojící sochu, která v sobě jen tak mimochodem ukrývá i nějakou tu knížku.
Nové variace na starou téma – chaise lounge s příznačným názvem Loop ( smyčka ) navrhla nizozemská návrhářka Sophie de vech. Pod jemnými oblouky příze se skrývá pevná kovová konstrukce. Kreslokobercový štrikovanec mají i v zeleném odstínu.
Bláznivý, bizarní s prvky baroka i nacionalismu – i takový byl milánský nábytek. Křesla, sedačky a komody jako vlajkonoši příslušných států se objevily ve více expozicích, například také v kolekci značky Meritalia.
Křeslo Anti – comfort se pohrává s myšlenkou, co dnešní moderní člověk vlastně považuje za pohodlné a co ne. Designér Andrea Branzi tvrdí : “ Záleží na stavu vaší mysli. Někdy může být i obyčejný kmen stromu kdesi v přírodě pohodlnější než to nejluxusnější křeslo ve vašem obýváku. “
V novém kabátě se předvedlo i známé svítidlo BangBoom od kultovního německého návrháře Ingo Mauera. Protože jeho osmdesát japonských papírů formátu A5 je nejnovější potištěných komiksy, svítidlo výborně zapadalo do mladistvého rámce milánského veletrhu.
Bláznivý, bizarní s prvky baroka i nacionalismu – i takový byl milánský nábytek. Křesla, sedačky a komody jako vlajkonoši příslušných států se objevily ve více expozicích, například také v kolekci značky Meritalia.
I takovou asymetrií lze dát švih jinak strohému vzhledu. Otočné křeslo na kovové noze získalo tvar a jméno Elisette od návrháře Georga Riedela. Na výběr jsou verze v pravé kůži nebo v sametu polyamidového původu.
Německý designér Tobias Juretzek navrhl pro italskou značku Casamania sérii Remeberme ( Spomínajnamňa ) z obnošeného oblečení slisovaného do tvaru židlí. Staré materiály tak dostaly nový příběh a my zase důvod k zamyšlení nad ekologickými otázkami.